W niedzielę 27 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rokitach po raz trzeci rozegrano Sołecki Turniej Piłki Siatkowej drużyn mieszanych.

W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć zasięg turnieju zapraszając też zespoły spoza Gminy Czarna Dabrówka: ekipę z Osowa oraz drużynę nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. W sumie do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów, które zostały rozlosowane do 2 grup. W grupach rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 15 punktów, ewentualny tiebreak do 11 punktów.

Grupa A:

1. ZSP NAUCZYCIELE
  2. ROKITY BARTEK
  3. ROKITY SILVER
  4. ROKITY ORLEN

Wyniki poszczególnych meczów:

1. ZSP NAUCZYCIELE - ROKITY BARTEK - 1:2 (15:8; 6:15; 10:12)
  2. ROKITY SILVER - ROKITY ORLEN - 2:0 (16:14; 15:10)
  3. ZSP NAUCZYCIELE - ROKITY SILVER - 2:0 (15:7; 15:7)
  4. ROKITY BARTEK - ROKITY ORLEN - 2:0 (15:13; 15:10)
  5. ZSP NAUCZYCIELE - ROKITY ORLEN - 2:0 (17:15, 15:9)
  6. ROKITY BARTEK - ROKITY SILVER - 2:0 (15:9; 17:15)

3. ROKITY SPARTA

1. OSKOWO - ROKICINY - 1:2 (13:15; 17:15; 5:11)
  2. ROKICINY - ROKITY SPARTA - 1:2 (16:14; 14:16; 8:11)
  3. OSKOWO - ROKITY SPARTA - 2:1 (15:12; 6:15; 11:9)

Klasyfikacja grupy B:

1. ROKITY SPARTA - 3 pkt (bilans punktów +7)
  2. ROKICINY - 3 pkt (bilans punktów +3)
  3. OSKOWO - 3 pkt (bilans punktów -10)

Bardzo ciekawa sytuacja pojawiła się po meczach grupy B. Każdy zespół zgromadził 3 punkty i o poszczególnych miejscach w grupie zdecydował bilans małych punktów. Najkorzystniejszy okazał się w zespole ROKITY SPARTA (+7), drugie miejsce w grupie przypadło zespołowi ROKICINY (+3) natomiast 3 musiała się zadowolić drużyna z OSKOWA z bilansem -10.

W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły ROKITY BARTEK  i ROKICINY. Mecz zakończył się zwycięstwem tych drugich, którzy wygrali sety do 3 i do 11 punktów.

Drugi półfinał pomiędzy drużynami ZSP NAUCZYCIELE i ROKITY SPARTA zakończył się wyraźną wygraną SPARTY, która oba sety rozstrzygnęła na swoją korzyść, do 12 i do 5 punktów.

Okazało się że finał pomiędzy zespołami ROKICINY i ROKITY SPARTA będzie powtórką z ubiegłego roku w którym zwycięstwo odnieśli „SPARTANIE”.

Kolejnym meczem był mecz o 5 miejsce pomiędzy SILVER i OSKOWEM. Goście z OSKOWA zwyciężyli stosunkiem 2:0 (15:5; 15:7).

Mecz o 3 miejsce:

• ROKITY BARTEK - ZSP NAUCZYCIELE - 0:2 (9:15; 11:15)

W finałowym meczu zespołowi ROKICIN udał się rewanż nad ekipą SPARTY za przegrane spotkanie w fazie grupowej  oraz za finał sprzed roku. Tym razem okazali się górą przechylając szale zwycięstwa na swoją korzyść po 2 setach wygranych do 12 i do 9 punktów.

FINAŁ:

• ROKICINY - ROKITY SPARTA - 2:0 (15:12; 15:9)