Czytaj więcej...

Dn. 26 X 2021r. uczniowie kl. IV i V uczący się jęz. kaszubskiego w szkole w Rokitach przypomnieli historie osób, których już nie ma z nami, ale związani byli  z naszym regionem. 

 

Czytaj więcej...

Dnia 25 X 2021r. uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego w SP w Rokitach pojechali do Lęborka, by zwiedzić centrum miasta  i obejrzeć film w kinie.

 

Czytaj więcej...

19 rujana 2021r. starszi dzecë z kaszëbsczégò  miałë cekawé zajãca, bò dzãka Wastnie  Martinie Reclaf  ùcziłë sã, jak pòmòc lëdzóm w wëpadkù.  

 

Czytaj więcej...

18 rujna  2021r. dzôtczi, co sã ùczą jãzëka  kaszébsczégò w Roczitach  jachałë do Lãbòrga, bë òbôczëc, jak wëzdrzi miasto. 

 

Czytaj więcej...

Dn. 5 października  2021r.  w Izdebce w Zaciszu u p. K. Jałoszyńskiej  w Rokitkach-  odbyły się warsztaty   tworzenia  ludowego  pająka.

 

Czytaj więcej...

26 IX 2021r. Mali Kaszubi pojechali do Kościerzyny na Kaszubski Festyn Bajkowy, gdzie odbywała się promocja kaszubskich bajek o Mariolce oraz II części historii przygód Remusa pt. „Na pustkowiu”.

 

Czytaj więcej...

23 września 2021r. o godz. 16:00 uczniowie w ramach lekcji języka kaszubskiego pojawili się przed domem p.Teresy Reclaf i Katarzyny Jałoszyńskiej, by poznać historię tego domu i p.Teresy opowieści.

 

Czytaj więcej...

W séwnikù je czas na plińce. W kaszëbsczich chëczach czãsto je taczi môltëch. Dlôtë, ù nas w szkòle téż më je zrobilë na ùczbie jãzëka kaszëbsczégò w klasach trzëcych.