IMG_20211011_0539232_Copy.jpg

W dniach 11-13 października 2021 r. uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą i p. Kasią wybrali się na wycieczkę krajoznawczą do miasta stołecznego Warszawa.

Tym razem zaplanowaliśmy podróż środkami transportu publicznego. Prawie wszyscy po raz pierwszy mieli okazję przejechać się pociągami (w tym „Pendolino”), metrem, tramwajami czy też autobusami miejskimi.

W samej Warszawie podobało nam się wszystko i staraliśmy się jak najefektywniej wykorzystać czas, który tam spędziliśmy. Już pierwszego dnia po przyjeździe czekały na nas dwie atrakcje: Stadion Narodowy (punkt widokowy) oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Jednak to nie było wszystko i chcieliśmy zobaczyć więcej, więc już pierwszego dnia wybraliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki, żeby zobaczyć ten jeden z najbardziej rozpoznawanych budynków Stolicy w wieczornej scenerii.

Nazajutrz program przewidywał zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Mimo mroźnej pogody pospacerowaliśmy i posłuchaliśmy o najważniejszych miejscach i zabytkach Warszawy poznając przy okazji jej historię od czasów najdawniejszych aż do tych najtrudniejszych, związanych z drugą wojną światową i odbudową miasta po niej. Po obiedzie kontynuowaliśmy część historyczną naszej wycieczki odwiedzając Muzeum Warszawy znajdujące się na Rynku Starego Miasta tuż przy legendarnym pomniku Syrenki. Największym zainteresowaniem w tym miejscu cieszyła się makieta przedstawiająca najwyższe budynki miasta oraz sala, w której można było zobaczyć miniatury najważniejszych pomników Warszawy. Później mieliśmy okazję kilka z nich odnaleźć w rzeczywistości. Jednak i tego dnia wykroczyliśmy poza program i spacerując Krakowskim Przedmieściem, korzystając z pogody która nam sprzyjała, udaliśmy się pod Pałac Prezydencki. Najwytrwalsi natomiast postanowili odwiedzić dodatkowo stadion jednego z warszawskich klubów piłkarskich i przy okazji pospacerować w Łazienkach Królewskich.

Trzeci dzień – dzień powrotu – dzień rozstania z Warszawą. Tego dnia zaplanowaliśmy sobie wizytę w samym Pałacu Kultury i Nauki. Udaliśmy się na taras widokowy znajdujący się na 30. piętrze tego budynku i podziwialiśmy z tej perspektywy Warszawę i miejsca, które udało nam się odwiedzić w trakcie naszej intensywnej eskapady. Podziwianie widoków i pakowanie zajęło nam trochę więcej czasu niż zaplanowaliśmy, ale na szczęście zaplanowaną na ten dzień wizytę w jednej z warszawskich galerii handlowych udało się zrealizować w poprzednich dniach, więc nic nas nie ominęło. Mogliśmy spokojnie udać się w powrotną podróż do domu.

Uczestnicy wycieczki, zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili z głowami pełnymi wrażeń i wspomnień. Z pewnością te wspomnienia wywołają niejeden, piękny Warszawski Sen.

Krótka relacja wideo i kilka migawek z Warszawy poniżej: