image0.jpeg

14 września 11-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w imprezie sportowej przeznaczonej dla uczniów z klas 4-6, która odbyła się na stadionie lekkoatletycznym w Lęborku.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną rozgrzewką przy rytmach muzyki, prowadzoną przez gwiazdy sportu i animatorów. Następnie dzieci wzięły udział w biegu integracyjnym na dystansie 600m, bez rywalizacji i pomiaru czasu.
Główną częścią wydarzenia były konkurencje indywidualne. Każdy z uczestników miał do zaliczenia 3 konkurencje: bieg sprinterski na 30m, bieg na 30m przez płotki oraz bieg na 200m. Dzieci rywalizowały z podziałem na klasy oraz płeć.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni statuetkami oraz drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki i poczęstunek w czasie trwania zawodów.
W roli prowadzących wystąpiły lekkoatletyczne gwiazdy: Sebastian Chmara, były mistrz świata w wieloboju lekkoatletycznym, obecnie komentator telewizyjny największych imprez lekkoatletycznych oraz Paweł Januszewski, były mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki.
Naszą szkołę reprezentowali:

 • Milena Bielawa
 • Emilia Stefanowska
 • Lidia Witka
 • Fabian Farat
 • Błażej Choszcz
 • Nicola Bojanowska
 • Bartłomiej Brzeski
 • Bartłomiej Choszcz
 • Jakub Krauze
 • Igor Konkel
 • Radosław Bryłowski