Szkoła Podstawowa w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Galeria 2019/2020

Galeria

GALERIA SZKOŁY 2019/2020V Sylwestrowy Bieg i Chód z Balonem

31 grudnia 2019 roku nad jeziorem w Rokitach odbył się V Sylwestrowy bieg i chód z balonem. Mimo wielkich obaw organizatorek pogoda dopisała i pozwoliła uczestnikom skończyć bez przeszkód bieg lub chód. Rozgrzewkę poprowadził p. Tadeusz Zblewski. Po biegu wszyscy dopingowali rokickim morsom, którym nie straszne były panujące warunki atmosferyczne. Na zgromadzonych czekało ognisko i gorąca herbata. Jak na sylwestrowe spotkanie przystało, nie zabrakło zimnych ogni i bezalkoholowego szampana.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym biegu i chodzie.
Specjalne podziękowania kierujemy do pani dyrektor Marioli Klasa, dzięki której mogliśmy ogrzać się przy ognisku i wypić gorącą herbatę.
Samych pomyślności w Nowym Roku.


Jolanta Szczerba, Dorota Finster - Dziadek

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Wigilia szkolna 2019

Boże Narodzenie - to święta wyjątkowe zarówno dla wierzących, jak i niewierzących. To nie tylko piękna choinka, smaczne potrawy i prezenty.

To przede wszystkim czas rodzinnych spotkań, refleksji i zadumy. To święta, które każą ludziom stawać się lepszymi. Boże Narodzenie to symbol narodzin miłości. Taki refleksyjny charakter miała tegoroczna inscenizacja jasełek wystawiona w Szkole Podstawowej w Rokitach.

Do Betlejem nie jest tak daleko… Ono jest na odległość ludzkiego serca…" takimi słowami przekonywali nas uczniowie podczas programu poetycko- muzycznego. Scenariusz tych wyjątkowych jasełek odbiegał nieco swoją treścią od tradycyjnego przedstawienia o tematyce Bożonarodzeniowej. Nie było gwiazdy Betlejemskiej, Trzech Mędrców szukających narodzonego Zbawiciela oraz Anioła, który budziłby pasterzy. Był za to człowiek zagubiony we współczesnym świecie. Ten problem przedstawiono z punktu widzenia dziecka. Ukazane w przedstawieniu zetknięcie wszechogarniającej miłości Zbawiciela z zagubioną przez współczesnych ludzi umiejętnością okazywania uczuć najbliższym, zmusza nas do zastanowienia- czy nasi najbliżsi znajdują dla nas czas, kiedy tego potrzebujemy. Często tylko raz w roku, właśnie przy wigilijnym stole uświadamiamy sobie, że rodzinne więzi są najcenniejsza wartością. W tym magicznym dniu stać nas nawet na przyjęcie do grona najbliższych samotnego człowieka. "Przecież do Betlejem nie jest tak daleko… ono jest na odległość ludzkiego serca, na odległość myśli, na odległość otwartych szeroko ramion i na odległość otwartej dłoni. Każdego dnia można tu dojść".

WsteczPlayDalej


**************************************************************************************************************

Wigilia w kl. VI

Wigilia klasowa, która odbyła się 20 grudnia 2019r. była kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszej klasy. Tradycji stało się zadość. Był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd . Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani , a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności: ciasta własnych wypieków, pierniczki, pierogi, owoce, słodycze, barszcz...Wszyscy poczuliśmy magię ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

WsteczPlayDalej

************************************************************************************************************

Spotkanie Opłatkowe Klasy III

18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów i rodziców klasy III. Wieczór rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów. Tematyka, piękny świąteczny wystrój i kolędy wprawiły wszystkich w cudowny nastrój. Po jasełkach dzieci wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie upominki. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem można było zacząć konsumować pyszne dania przygotowane przez rodziców.
Na spotkaniu obecna była pani dyrektor Mariola Klasa, która wszystkim złożyła świąteczne życzenia.
To był bardzo udany wieczór.

Chciałabym bardzo podziękować rodzicom, którzy pomogli mi w przygotowaniu naszego spotkania.
Wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2020 roku.

Wych. Jolanta Szczerba

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************


Apel profilaktyczny

13 grudnia 2019r. odbył się apel profilaktyczny. Dzieci z klasy III przedstawiły inscenizację pt; "O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy". W lekki i zabawny sposób dzieci opowiedziały co należy robić, by długo cieszyć się zdrowiem. Ważnym elementem przedstawienia były wersy dotyczące szkodliwości palenia, dopalaczy i picia.
Po występie podsumowano projekt profilaktyczny "Nie dla nałogów 3" oraz wręczono nagrody i dyplomy za konkurs na komiks.
Kategoria klas I-III
I m-sce - Amelia Treder
II ms-ce - Alicja Pobłocka, Bartłomiej Choszcz
III m-sce - Natalia Woźniak, Bartłomiej Brzeski, Fabian Piszczatyn
Kategoria klas IV - VIII
I m- sce - Weronika Serkowska
II m- sce - Bożena Derewenko

Jolanta Szczerba

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Zdrowo i smacznie

11 grudnia w klasach I - III dzieci robiły twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką oraz sałatkę owocową. Wszyscy z dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy. Najpierw wszystko zostało umyte i można było już obierać, kroić, mieszać. Kanapki z twarożkiem, pomidorem i ogórkiem były bardzo smaczne. Sałatka owocowa była tak pyszna, że niektórzy zjedli po dwie dokładki. Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Nie dla nałogów 3".

Jolanta Szczerba

WsteczPlayDalej

*****************************************************
STRONA 1, 2, 3, 4,Powrót do treści | Wróć do menu głównego